Strona główna Dom Wybieramy działkę pod budowę domu

Wybieramy działkę pod budowę domu

406
PODZIEL SIĘ

Urządzając budowę mieszkania, pierwszym szczegółem podjętego w tym aspekcie działania będzie na pewno znalezienie trafnej działki. W tym czasie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być działka – ta o niedużych rozmiarach będzie z pewnością mniejszym kosztem finansowym, jednak inne zagadnienia wskazują, że posiadanie ogromnej nieruchomości pod budowę ma wiele zalet.

Przede wszystkim nie będziemy ograniczeni wielkością obiektu mieszkalnego, jaki będziemy konstruować – trzeba wziąć również pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Także kwestia dobudowania obiektów gospodarczych lub garażu także będzie niemożliwa przy działce zbyt małej.

Od czasu do czasu zdarzają się działki o relatywnie kolosalnej przestrzeni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta niesłychanie wydłużonego, tak, że działka po prostu jest bardzo wąska. Jest to nieprzydatne, bowiem będzie niemało trudniej zbudować na takiej działce dom, urządzić w ogóle później taką działkę. Nie powinna ona wobec tego posiadać mniejszej wielkości niż 20 metrów, powinniśmy albowiem uwzględnić przepisy, zgodnie z którymi odległość ściany domu od granicy działki ma wynosić nie mniej niż 4 metry (jeżeli ściana posiada otwory okienne lub drzwiowe).

Budowa własnego domu to wielka inwestycja, skutkiem tego nie każdego stać na taki komfort, nawet przy założeniu, że część inwestycji można zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Mimo to dom o pokrewnej wielkości można zbudować również stosunkowo niższym wydatkiem, przy przeznaczeniu kilku bazowych sposobów na tanie budowanie.

Na początku działka – zamiast nabywać teren pod budowę w modnej okolicy, gdzie koszty działek są wielokrotnie zawrotne, można odnaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym oraz wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Następna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia i bez umieszczenia garażu w bryle obiektu.

Często okazuje się bowiem, że wykonanie podpiwniczenia ma prawo podwyższyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna kwestia to wykonanie większości prac budowniczych metodą tak nazywaną gospodarską, to właśnie dzięki temu cały koszt robocizny przy budowie może zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że przestrzeń konstruowanego domu nie naruszy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonujemy dach o prostej konstrukcji oraz pokrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here