Strona główna Technologia Urządzenia wykonawcze w automatyce przemysłowej

Urządzenia wykonawcze w automatyce przemysłowej

438
PODZIEL SIĘ

Automatyka przemysłowa jest realizowana przez urządzenia wykonawcze w skład których wchodzą różnego rodzaju zawory, będące niezbędnymi elementami systemów automatyki przemysłowej. Zawory obejmują zawory kulowe, motylkowe, kontrolne, kuliste, igłowe i zawory elektromagnetyczne.

Siłowniki są pneumatyczne i elektryczne. A także filtry powietrza mają różne armatury i rozmiary portów, łączniki eliminują konieczność spawania, elektrozaczepy elektromagnetyczne, przetworniki prądu / ciśnienia, pozycjonery, wskaźniki położenia są liniowe lub obrotowe i zwiększają objętość.

Złącze typu Bulk Head

    Łączniki masowe umożliwiają łatwą instalację rurki wydmuchowej przez ścianę kolektora kurzu i eliminują konieczność spawania dodatkowych kołnierzy. Okucia umożliwiają łatwe usuwanie i ponowne montowanie rurek dmuchających do czyszczenia i konserwacji.

Siłowniki przepustnicy

    Siłowniki przepustnicy są silnikami elektrycznymi do pozycjonowania amortyzatorów w systemach HVAC. Niewielki koszt, dwupozycyjnych siłowników to również siłowniki sprzężone z siłownikiem powrotnym bez naprężeń sprężynowych.

Przetworniki prądu do przetworników ciśnienia

    Przetworniki prądu do przetworników ciśnienia, są kompaktowe, tanie i przeciwwybuchowe. Do zastosowań należą siłowniki zaworów, hamulce, sprzęgła i przekaźniki.

Filtry / Regulatory Powietrza

    Do tej kategorii należą filtry, regulatory i smarownice do układów pneumatycznych. Regulatory mają niską ceną, a jeden z nich jest miniaturowy. Różnorodność armatur i rozmiarów portów w zależności od regulatora.

Wskaźniki położenia / Przełączniki / Nadajniki

    Kategoria ta obejmuje wskaźniki pozycji zaworu, przełączniki położenia i nadajniki położenia. Zastosowania obejmują monitorowanie położenia i wskazanie przyrządów – siłowniki i siłowniki, amortyzatory i zawory obrotowe.

Urządzenia sterujące

   Urządzenia sterują aktualną pozycją zaworu lub przepustnicy. Niski koszt, odporny na wpływy atmosferyczne i są stosowane w przemyśle spożywczym, papierniczym, chemicznym i farmaceutycznym. Innym typem jest elektro-pneumatyczny.

Zawory

    Ta kategoria zawiera różne typy zaworów. Te różne typy to: kątowniki, kulki, motyl, czeki, membrana, glob, kolektor, igła, wahadła, elektromagnes i zawory strefowe.

Urządzenia i narzędzia z obszaru automatyki przemysłu dostępne są na stronie automatykaprzemyslowa24.pl

 

Ciśnienie do przetworników prądowych

   Przetworniki ciśnienia do przetworników prądowych przekształcają pneumatyczny sygnał sterujący na elektryczny sygnał sterujący 4 do 20 mA.

Wzmacniacz głośności

    Wzmacniacze głośności do jednego przekaźnika wyjściowego sygnału, który odbiera sygnał wyjściowy pozycjonera i dostarcza odpowiednie ciśnienie powietrza do siłownika w celu skrócenia czasu odpowiedzi i regulacji. Dostępne z aluminium lub stali nierdzewnej.

Siłowniki

    Siłowniki są wyposażone w siłowniki pneumatyczne i elektryczne do automatyzacji zaworów czterostopniowych. Zastosowania obejmują kontrolę przepustnicy. Siłowniki te mają zwartą konstrukcję zębatą. Występują modele o podwójnym działaniu i sprężynowe w różnych rozmiarach, dopasowane do każdego zastosowania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here