Strona główna Sport Sport dla twojego dziecka – tenis ziemny

Sport dla twojego dziecka – tenis ziemny

444
PODZIEL SIĘ

Tenis ziemny jest coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej także w szkołach podstawowych i gimnazjach, których uczniowie bardzo często uczęszczają na pozalekcyjne treningi tej dyscypliny sportowej. Nie da się ukryć, że za zwiększoną liczbą akademii czy szkółek tenisowych stoi rosnąca popularność tego sportu.

Jeżeli twoje dziecko nie ma wybranej dyscypliny sportowej, którą chciałoby uprawiać lub w ogóle stroni od jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, to najatrakcyjniejszą formą wydaje się tenis ziemny. Bardzo często szkoły oferują treningi tenisa jako formę organizacji zajęć uczniom poza lekcjami – co więcej, przygotowywane są również obozy sportowe, zorientowane na treningi tenisa ziemnego.

Dlaczego tenis ziemny?

W obliczu tak wielu dyscyplin sportowych, warto zastanowić się, dlaczego tenis ziemny może być idealną dyscypliną sportową dla dziecka.  Najpierw należy jednak zaznaczyć, z jakich względów ruch jest tak wartościowy dla dziecięcego organizmu.

Aktywność fizyczna sprawia, że podnosi się stan naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Dzięki odpowiedniej ilości ruchu dbamy nie tylko o swoje ciało, ale także o umysł, co niesie ze sobą wiele korzyści w postaci na przykład bezproblemowej koncentracji. Między innymi to z tych powodów ruch powinien być tak ważny w życiu dzieci – pozwala im prawidłowo się rozwijać.

Psychiczne aspekty sportu również są warte podkreślenia. W przypadku tenisa ziemnego każdy sparing niesie ze sobą wiele emocji i wzmacniają u dzieci chęć rywalizacji, co ma przełożenie na codzienne życie. Treningi tenisa ziemnego są nie tylko ćwiczeniem ciała, ale również ducha, o czym wiele osób zdaje się zapominać.

Tenis ziemny a wyposażenie

W powszechnej opinii dominuje przekonanie, że sport ten zarezerwowany jest dla osób posiadających duży zasób finansowy. Tymczasem duża liczba sklepów branżowych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, wprowadza do szerokiej już oferty coraz to innych producentów rakiet czy sportowej odzieży. Możemy w niej znaleźć także to wyposażenie, które potrzebne jest do przeprowadzania treningów tenisa w sposób profesjonalny.

W tym miejscu należy również podkreślić, że sprzęt dostosowany jest nie tylko do poziomu zaawansowania czy doświadczenia w grze w tenisa, ale również do wieku – spotkać możemy bowiem oferty już dla sześcio- czy siedmiolatków.

Nie da się zatem ukryć, że tenis ziemny jest interesującą propozycją aktywności fizycznej nie tylko dla twojego dziecka, ale również dla ciebie (trenują go także osoby starsze). Zachęcanie do uprawiania sportu powinna zajmować szczególną pozycję w podejściu do dziecka, sport może mu bowiem dostarczyć niesamowicie wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Tym bardziej, że przygotowanie do treningów jest ogólnodostępne i nie wiąże się z większymi kosztami.

Warto pamiętać, że nawet jeżeli tenis ziemny nie zachęci twojego dziecka do podjęcia aktywności fizycznej, to być może zainteresują go inne propozycje dyscyplin sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here