Strona główna Technologia Miara nowinek technologicznych

Miara nowinek technologicznych

624
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: z jakiej przyczyny innowacyjne techniki są aż tak niebezużyteczne i entuzjastycznie wykorzystywane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest istotą która została utworzona do tego, by się rozwijać. W momencie kiedy tak właściwie nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego oraz dalej żylibyśmy w jaskiniach, odżywiając się surowym mięsem.

Wszystkie innowacyjne techniki powodują pewien krok na przód, w czas przyszły, a jednocześnie powstanie czegoś kompletnie nowego.
Żyjemy w czasach, kiedy codziennie pojawiają się oryginalne technologie, pionierskie zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszelkich zdobyczy technologii, jednak jest jedna rzecz, o jakiej wiedzą i której używają obecnie prawie wszyscy – mianowicie Internet. Jest to globalna sieć, do jakiej prawa roszczą sobie Amerykanie, a jaka w realności powstała we Francji, gdzie sprzyjała jako wewnętrzna sieć do przekazywania informacji w pewnej jednostce gospodarczej.

Wynalazek ten był tak odpowiedni, że w ciągu paru lat okiełznał cały świat. Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią informacji – przetestowanych lub ewentualnie wątpliwych. Można tam odkryć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na trutkę, instrukcje budowy domów lub konstruowania różnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają też bez ustanku pionierskie portale informacyjne i społecznościowe, gdzie ludzi z rozkoszą dzielą się zdają sobie sprawę z tego i nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on darmowy. Z popularności Internetu korzystają również producenci i usługodawcy, proponujący tam swoje produkty.

Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który jakkolwiek stereotypowo jest przeciwny postępowi i nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w oryginalną erę wysyłają główną wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here