Strona główna Rozrywka Jak zdefiniować rozrywkę?

Jak zdefiniować rozrywkę?

433
PODZIEL SIĘ

Rozrywka jest cząstką składową cywilizacji, a kultura to przyjęty w społeczeństwie specjalistyczny sposób postępowania, rozumowania oraz czucia. Stanowi drogę żywotną narodu. Wobec tego cywilizacja społeczeństwa jest reprodukcją jego norm moralnych. Chyba żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak niezwykle w obecnym stuleciu ani nie zdobył takiej popularności i takiego wpływu, jak kino i telewizja.

Co poniektórzy uważają, że filmy to samo życie. Ponieważ jednakże gwiazdy filmu są jednocześnie współczesnymi bohaterami ludowymi, w następstwie tego filmy mogą przydawać tej pionierskiej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Zabawa ma okazję oddziaływać na ludzi korzystnie lub szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zabawa była nieszkodliwą imprezą rodzinną, aktualnie jest tylko dla dorosłych.

Co poniektórzy motywują tę uderzającą zmianę, mówiąc, że chodzi po prostu o niewinne odprężenie się. Jednak czy to prawda? W rzeczywistości większa część współczesnych rozrywek utraciła wszystkie dawniejsze wartości etyczne z przyczyny trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, barbarzyńskiej przemocy i ujawniania scen seksualnych.

Potrzeby człowieka są przeróżne, a wypływa to przede wszystkim z rozmaitości ludzi na świecie, bowiem każdy z nas jest inny oraz każdy przez to zajmuje się innymi rzeczami i inne rzeczy go intrygują. Czy to potrzeby kierowane przez geny czy to potrzeby wypływające po prostu z intymnych predyspozycji – nie istotne. Ważny jest fakt, że są pewne potrzeby, które człowiek spełniać musi oraz które są reprezentatywne dla każdego z nas, mimo różnorodności oraz są takie potrzeby, jakie pojawiają się u jednych ludzi, natomiast u drugich ich w ogóle nie ma. Tak czy inaczej, nawet potrzeby następujące u wszystkich są jednak spełniane w różny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here