Strona główna Rodzina Jak wybierać ubranka dla niemowlaka?

Jak wybierać ubranka dla niemowlaka?

589
PODZIEL SIĘ

Wybierając ubranka dla niemowlęcia lub kompletując wyprawkę dla nowo narodzonego dziecka musimy zwracać uwagę przede wszystkim na to, aby wszystkie ubranka były wygodne oraz wykonane z materiałów i tkanin które nie podrażnią cienkiej i delikatnej skóry dziecka.

Kiedy kupować ubranka?

Pierwsze ubranka dla naszego dziecka warto kupić jeszcze przed jego narodzeniem. W pierwszych dniach po urodzeniu dziecka na pewno nie znajdziemy wystarczająco dużo czasu na zakupy. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie śpioszki, pajacyki i koszulki. Trzeba pamiętać o tym, że skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna i cienka dlatego też bardzo łatwo ulega różnego rodzaju podrażnieniom.

Jak i w co powinniśmy ubierać noworodka?

Wszystkie ubranka dla niemowlęcia powinny być wykonane z przewiewnych, naturalnych i oddychających materiałów i tkanin. Najlepiej sprawdzi się bawełniana koszulka, śpioszki lub pajacyk. Wybierając tego typu ubranka powinniśmy zwrócić uwagę na sposób ich zakładania. Zwłaszcza kaftaniki oraz koszulki powinny łatwo dać się przełożyć przez główkę dziecka. Podobnie zwróćmy uwagę na to, czy ubranko nie ma guzików lub zapięć mogących powodować podrażnienia lub otarcia, zwłaszcza na pleckach, na których noworodek leży przez większą część czasu.

W pierwszych tygodniach życia, dziecko bardzo szybko rośnie, dlatego od razu powinniśmy kupić kilka troszkę większych kompletów. Na pierwsze dni po urodzeniu dziecka wystarczą dwa lub trzy komplety ubranek w rozmiarach do 56 cm. Tego typu kompletów nie warto kupować jednak zbyt wiele. Maluch po prostu błyskawicznie z nich wyrośnie.

Ubranka dla niemowląt, na przykład ze strony ubierzdziecko.pl powinny zapewnić maluchowi swobodę ruchów. Trzeba również pamiętać o pozostawieniu wystarczającej ilości na pieluszkę. Z drugiej strony ubranka takie nie powinny być zbyt luźne, aby nie zaginały się i nie zagniatały. Dzięki temu materiał nie będzie tworzył fałd czy zagnieceń obniżających komfort ich noszenia przez dziecko. Trzeba pamiętać również o tym, że każde zapięcie czy szew lub inny wystający fragment odzieży może powodować otarcia i dziecko nie będzie się w takim ubranku po prostu dobrze czuło.

Wkładanie i zdejmowanie ubranka

Pierwsze ubranka dla dzieci powinny dać się bardzo łatwo zdejmować oraz zakładać. Trzeba pamiętać o tym, że malucha będziemy co najmniej kilka razy dziennie przewijać. Warto więc zadbać o to, aby ubranko nam w tym pomagało a nie stanowiło kolejną przeszkodę i źródło niepotrzebnych stresów.

Najlepiej sprawdzają się śpioszki czy pajacyki zapinane w kroku. Wszelkie komplety ubranek wymagające przekładania ubranka przez główkę dziecka powinny być wyposażone w charakterystyczną łódeczkę, dzięki której dużo łatwiej jest je założyć.

Bawełniane ubranka dla noworodków

Oczywiście im bliżej ciała dziecka będzie jego ubranko, tym bardziej będzie skóra malucha będzie narażona na ewentualne podrażnienia czy alergie. Szczególną uwagę powinniśmy więc zwrócić zwłaszcza na materiały z jakich wykonana jest bielizna dziecka.

Aby uchronić dziecko przed możliwymi podrażnieniami oraz biorąc pod uwagę różnego rodzaju alergie i uczulenia na substancje syntetyczne, ubranka dla noworodków kupujemy z naturalnych materiałów. Najlepsza będzie oczywiście czysta bawełna. Producenci ubranek dla niemowląt czasem dodają do nich różnego rodzaju domieszki mające na celu zwiększenie odporności materiału na rozciąganie czy różnego rodzaju deformacje, do których dochodzi choćby w trakcie prania takiego ubranka. Ilość takich substancji nie powinna jednak przekraczać 20%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here