Strona główna Dom Budowa lub remont? Obciążenia finansowe z tym powiązane

Budowa lub remont? Obciążenia finansowe z tym powiązane

458
PODZIEL SIĘ

Niekiedy zdarzają się takie okazje, że wolno kupić względnie tanio działkę z domem, jaki jest w niezmiernie złym stanie – a w następstwie tego przeznaczony do remontu. Wolno także zakupić działkę budowlaną i na niej stworzyć od podstaw własny wymarzony dom.

Pozostaje w następstwie tego pytanie – jaką opcję wybrać, jaka jest korzystniejsza, czy remont starego domu wyniesie finansowo mniej niż postawienie nowego domu od podstaw? W pewnych sytuacjach właśnie okazuje się, że remont ma prawo pochłonąć znaczniejsze koszty aniżeli postawienie innowacyjnego domu, do tego może zająć o dużo więcej czasu.

Może się także okazać, nawet już w trakcie wiedzionego remontu, że dom jest w tak złym stanie, że trzeba będzie wykonać jeszcze kolejne prace, nie zaplanowane pierwotnie. Skutkiem tego należałoby przyzwoicie się zastanowić, czy nabywać taki dom dedykowany do remontu, najodpowiedniej skorzystać wówczas z opinii biegłego, jaki byłby całkowity koszt wyremontowania takiego domu. Zbudowanie domu od podstaw ma tą dominację, że wolno wybrać opcjonalny projekt, nie ma jakichkolwiek ograniczeń narzuconych już istniejącymi uzależnieniami.

Czasami korzystnym rozwiązaniem jest także kupno starego domu, wyburzenie go i postawienie w tym położeniu domu nowego.
Nim przystąpimy do spełniania inwestycji, jaką jest budowa prywatnego domu, należałoby jest policzyć, przynajmniej w pewnym uproszczeniu, jaki będzie koszt budowy takiego domu i w jaki sposób zagwarantować finansowanie tej inwestycji. Odpowiednio jest też posiadać możliwość awaryjnego zdobycia większych środków finansowych, chociażby przez wzięcie kredytu.

Koszt budowy domu to nie wyłącznie samo jego wymurowanie, należy tu wziąć w rachubę koszt kupna działki pod budowę, koszt projektu mieszkania i pojedynczych przyłączy jak woda, prąd czy kanalizacja. Kolejny koszt to zakup materiałów budowlanych – w tej kwestii nie należy oszczędzać, gdyż konstruujemy dom na pokolenia oraz ma być on bezpieczny i solidnie wykonany.

Następne koszty obejmują tak zwaną robociznę, a w takim razie pieniądze przeznaczone na zapłatę dla ekipy budowniczej. Też w tym aspekcie nie należy przesadnie oszczędzać, poprzez wypożyczenie ekipy najtańszej, niemniej jednak nie zawsze profesjonalnej i solidnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here